پرینت

سوم آذر ماه 1392 روز بیاد ماندنی

 

        ما مفتخریم که توانستیم با کمک و یاری شما ساختمان نگهداری از کودکان بی سرپرست، این بهشت کوچک را که نمونه کشوری و در نوع خود منحصر بفرد می باشد در شهر ارومیه تقاطع خیابانهای برق و باهنر - خیابان ذاکری - جنب خوابگاه دانشجویان به بهترین شکل ممکن در سوم آذر ماه 1392 افتتاح کنیم و فرزندانمان را در ساختمان جدید اسکان دهیم. این ساختمان در زمینی به مساحت 1124 متر مربع و زیربنای 1500 متر مربع با پیشرفت فیزیکی 95 درصد کاملاً علمی و فنی و مطابق استاندارد های جهانی باتمام رسیده است. جا دارد مراتب تشکر و قدردانی فرزندانمان از تک تک شما خیرین عزیز را برسانیم.

بهشت را به بها بدهند و به بهانه ندهند

     اينجا يك بهشت كوچك است، بهشتی كوچك نزديك شما! اشتباه نكنيد. نمی خواهم شما را به باغ و بوستان و چشمه سار و دشت های زيبا و چشم نواز دعوت كنم. اين بهشت كوچك جايی همين نزديكی در همسايگی يا شايد چند كوچه و خيابان بالاتر سال هاست انتظار ما را می كشد.

     هر جا كودك يتيمی مورد تكريم و توجه قرار مي گيرد و دست نوازشی بر سر او كشيده می شود، بدون منت و چشم داشت، همان جا قطعه ای از بهشت است. كافیست ساعتی از روزمرگی خود فاصله بگيريم، همت كنيم و سری به آنجا بزنيم. شايد خانه يكی از بستگان، شايد همسايه و شايد در خانه ای از خانه های نوباوگان.

     اينجا قطعه ای از بهشت است. كافيست همت كنيم، كمی از پيله روزمرگی هايمان خارج شويم، از كار كردن برای زنده بودن و زنده بودن براي كار كردن. اینجا همان جایست که برای شما خيرين دعا می كنند، همان خانواده ای كه يك شب آنها را به رستوران دعوت كردند، همان دانشجويانی كه عصرها به جاي پرسه زدن در خيابان ها و پرداختن به خوشگذرانی های كاذب دوران جوانی وقت خود را بدون هيچ چشم داشتی به اين كودكان و رسيدگی به درس و تكليف آنها اختصاص می دهند و همه خيرينی كه به گونه ای دست نوازش بر سر آنان می كشند. مگر می شود دست های كوچك اين بچه ها خالی برگردد. اين بچه ها بی نهايت پيش خدا ارزشمندند.

     اينجا بچه ها در فضایی باز به مساحت 650 متر مربع بدنبال توپ می دوند و فوتبال و والیبال بازی می کنند و در سالن دیگر ورزشی به مساحت 230 متر مربع آمادگی جسمانی و ورزش های روی تشک کار می كنند و در سالن دیگر به مساحت 120 متر مربع تنیس روی میز بازی می کنند. فرزندانمان ظهر که از مدسه برمی گردند در سالن غذاخوری به مساحت 60 متر مربع با غذاهایی که از مواد اهدایی شما تهیه شده پذیرایی می شوند. سالن مطالعه عزیزانمان مجهز به شبکه کامپیوتر و سیستم سمعی بصری آموزشی به مساحت 90 متر مربع در انتظار عزیزانمان می باشد تا در محیطی آرام بتوانند مشق بنويسند و درس بخوانند و تلويزيون نگاه کنند و در سالن پذیرایی به مساحت 250 متر مربع جشن تولد بگیرند. موقعیت این ساختمان در خیابان اصلی قرارگرفته و در طبقه همکف ساختمان فضای تجاری به مساحت 500 متر مربع طراحی و اجرا شده که فرزندانمان در این محیط، خود تولید کرده و محصولات خود را در معرض فروش بگذارند و بدین وسیله نحوه ارتباط با خارج از محیط خانه و کار را فرا بگیرند و توشه خود بکنند.

     فرزندانمان گاهی اوقات دعوا هم می كنند، مثل همه بچه های ديگر. اما هميشه جای يك چيز خالی است. آرمین دانش آموز درس خوانی است، كلاس چهارم ابتدایی است. او به بچه هاي كوچك تر در درس هايشان كمك هم می كند. مربي او را دانش آموزی بااستعداد و موفق می داند. محمد از همه چيز اينجا راضی است، از خوراك و پوشاك و از مربيانی كه شب و روز برايش زحمت می كشند. اما دلش می خواهد پدر و مادرش را ببيند. چقدر اينها با واژه های خواستگاری، نامزدی، عروسی، قصه قبل از خواب، مهمونی، عیددیدنی، روزپدر، روز مادر، آبجی، داداش، مامان و بابا بيگانه اند...! واژه ای كه هر كودك، از زمانی كه زبان باز می كند، در روز چندين بار و با كوچك ترين بهانه ای آن را تكرار می كند. كجاست بابا تا دست قدرتمند و پر مهرش را بر سر فرزند خردسالش بكشد و كجاست مامان كه او را در آغوش بگيرد، نيازهايش را برطرف كند و شب ها برايش قصه بگويد. همه آنچه را كه كودك از پدر و مادرش بايد بياموزد، اينها از كه و چگونه می آموزند؟

     اينجا قطعه ای از بهشت است. كافی است همت كنيم، كمی از پيله روزمرگي هايمان خارج شويم، از كار كردن برای زنده بودن و زنده بودن برای كاركردن.

     اينجا يك بهشت كوچك است، شايد خانه يكی از بستگان، دوستان و همسايگان و شايد هم خانه كوچكی در محله و شهر ما، جايی كه از كودكان بی سرپرست نگهداری می شوند، اما ، اما ،    بهشت را به بـها بـدهند و به بـهانه نـدهند    و اين ها بهای بهشتند. بايد كمی همت كنيم از روزمرگی هايمان فاصله بگيريم و خود را از چرخه تكرار و از مسابقه برای ربودن گوی تجملات رها كنيم.