گروه بندی خیرین

انجمن پس از شناسایی ایتام توسط مددکاران و تشکیل پرونده و پذیرش ، مشخصات کودک را به خیرین داوطلب ارائه می دهد و داوطلب با پرداخت مبلغ تعیین شده از طرف موسسه ، کودکی را به طور خاص و با پرداخت مستمر ماهیانه حمایت می کند.

این خیرین با پرداختی مبالغ مستمر و ماهیانه تامین هزینه های جانبی ایتام تحت سرپرستی اعم از : آموزش ، درمان ، تامین مسکن ، تهیه لوازم ضروری زندگی ، تامین جهیزیه و ... را عهده دار می گردند.

کمکهای غیر نقدی و وجوه قربانی که توسط افراد خیر به موسسه ارائه می گردد . صرف نیاز های ایتام تحت سرپرست می گردد.

 

این گروه از خیرین با قرار دادن توانایی ها و یا تخصص خویش ، نیازهای خاص کودکان بی سرپرست و بد سرپرست را تامین می نمایند.

 

باالهام ازآموزه های مکتب حیاتبخش اسلام وباانگیزه کمک رسانی مطلوب به ایتام وبمنظورایجاد بستری مناسب ومطمئن جهت گردآوری کمکهای نقدی وجوهات شرعی (زکات-کفاره و...) و صرف آن درراستای رفع نیازهای مادی ایتام،اعلام آمادگی کامل می نماید.لطفاً قبل ازواریز هرگونه وجوهات شرعی بامدیرعامل انجمن هماهنگ نمایید تاوجه فوق درمحل خویش هزینه گردد.

بازدید قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی با کودکان بی سرپرست تحت پوشش موسسه خیریه و عام المنفعه انجمن صالحین آذربایجان


      دکتر مرتضی میرباقری قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی روز 94/3/20 در سفر به استان آذربایجان غربی و در بدو ورود به شهرستان ارومیه در محل موسسه خیریه و عام المنفعه انجمن صالحین آذربایجان در جمع کودکان بی سرپرست همچنین مربیان و اعضای هیئت مدیره این انجمن حاضر و از نزدیک با فعالیت ها و اقدامات موسسه آشنا شدند.یتیم
     دکتر میرباقری در این دیدار که دکتر محبوبی مشاور وزیر کشور و معاون امور اجتماعی مرکز امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور و دکتر عطاپور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی ، ایشان را همراهی می‌کردند ، فرمودند: سرپرستی ، نگهداری و رسیدگی به مسائل و مشکلات کودکان نیازمند و آسیب دیده ، از کارهای بسیار ارزشمند و در خور تحسین است و یقینا عهده داران چنین مسئولیت هایی نزد خداوند متعال دارای جایگاه ویژه خواهند بود. وی در ادامه با تقدیر از زحمات و تلاش های دلسوزانه مربیان ، مدیران و اعضای هیئت مدیره موسسه خیریه و عام المنفعه انجمن صالحین آذربایجان افزوند: خوشبختانه کسانی که در این موسسه خیریه عهده دار مسئولیت هستند همگی واجد ویژگیهای والای شخصیتی و جزو انسان های رئوف و خیرخواه هستند و در انجام کارهایشان ، بدون هیچگونه چشمداشت مادی ، صرفا رضای الهی و نیت خیرخواهانه کمک به کودکان بی سرپرست را مد نظر دارند.
     میرباقری همچنین تاکید کردند: دولت و مرکز اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور از گسترش و توسعه تشکل های مردمی و سمن ها در امور خیریه بویژه در حوزه نگهداری و رسیدگی به مسائل و مشکلات کودکان بی سرپرست و بدسرپرست حمایت می‌کند.
     آقای حسین کریمی رییس هیئت مدیره و آقای سیروس صادقی نایب رییس هیئت مدیره موسسه خیریه صالحین آذربایجان نیز در این دیدار ضمن تقدیر از حضور قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی در این موسسه ، گزارش جامعی  از اقدامات و فعالیت های انجمن در 11سال گذشته را ارائه نمودند و ایشان را از برنامه های آتی و چشم انداز اهداف هیئت مدیره انجمن در آینده آگاه ساختند. آقای مهندس سیامک صابونچی از اعضای هیئت مدیره انجمن خیریه صالحین آذربایجان در ادامه گزارشی از مشخصات ساختمان احداثی و ارتباط بین فضاهای ساختمان ارائه نمودند ، ایشان ضمن بیان اینکه مساحت 650 مترمربع فضای باز جهت فعالیت و بازی کودکان در نظر گرفته شده ساختمان احداثی را مطابق استانداردهای جهانی اعلام داشتند.
      در ادامه این دیدار صمیمی ، دکتر میرباقری ضمن اهدای هدایای ویژه به کودکان بی سرپرست تحت پوشش انجمن ، از بخش های مختلف ساختمان جدیدالاحداث نیز بازدید بعمل آورند و ضمن بازدید از طبقة همکف ساختمان نگهداری از کودکان بی سرپرست ، از تعبیة فضای تجاری بمتراژ 500 مترمربع در ساختمان از این اقدام شایستة هییت مدیره انجمن ابراز خرسندی و تقدیر نمودند.